Praktyki w których uczestniczyłem były świetnie zorganizowane i przeprowadzone. Dziękuję przede wszystkim Szefom Kuchni, to pasjonaci i eksperci. Poznałem świetnych nauczycieli, to również eksperci :)

Piotr Belczyński, Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie.

Sam projekt rewelacja - już go ukończyłem i certyfikat zdobyłem praca z takimi mistrzami to wspaniała sprawa 
brawa dla organizatorów, pomysłodawców oraz wokół serdeczności które były z nami w tym czasie.

Lech Urlicki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Nowej Soli.

Dziękuję za wspaniałe przygotowanie praktyk, za fachowość i pasję zawodową prowadzących, miłą atmosferę, możliwość poznania dziedzictwa kulinarnego, ale też współczesnej gastronomii

pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Dezor, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu


Jestem bardzo zadowolona z mojego udziału w projekcie „Kucharz Doskonały”, poszerzyłam swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne w zakresie produkcji dań kuchni staropolskiej, poznałam dawno zapomniane smaki i zapachy.

Opiekunowie praktyk wykazali się niesamowitym poczuciem humoru, to bardzo otwarci i sympatyczni ludzie którzy przekazywali nam wiele cennych wiadomości i uwag. Wykazali się dużą cierpliwość w stosunku do Naszej KOSMICZNEJ grupy, zawsze służyli pomocą i radą. Wspaniali okazali się także organizatorzy którzy cierpliwie odpowiadali na nasze pytania.

Polecam wszystkim nauczycielom wzięcie udziału w tym projekcie. Była to dla mnie wspaniała kulinarna przygoda.

Beata Wiklińska, Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Grudziądzu

Pozdrawiam serdecznie


Jestem zachwycona postawą Macieja Nowickiego, Mirosława Rynducha oraz Eugeniusza Mientkiewicza, dali z siebie 200 % normy, projekt dał mi wiele nowej wiedzy o kuchni staropolskiej w całości spełnił moje oczekiwania, a wiedza i umiejętności przekazane przez mistrzów wykorzystam w codziennej pracy z młodzieżą. Było super organizatorzy WSPANIALI, róbcie więcej takich projektów bo warto, a nie zapominajcie nas o nich powiadamiać. całusy dla wszystkich wielkie dzięki za wszystko było SUPER 

pozdrawiam aga

Agnieszka ChacińskaCentrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach.


Witam serdecznie,

bardzo podobał mi się sposób prowadzenia zajęć przez szefów kuchni, każdy z nich prowadził je zupełnie w inny sposób. Super dobrane receptury oraz nawiązanie współpracy z Opiekunami Praktyk.

Beata LewińskaZespół Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy.

 
 

Witam,

jestem po 10 dniach praktyk w pensjonacie Sasek Mały pod okiem wspaniałych szefów kuchni. Jestem bardzo zadowolona, poznałam nowe i ciekawe potrawy. Ale najbardziej ujęli mnie profesjonalni kucharze, ich kreatywność i otwartość na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Polecam udział w Projekcie „Kucharz Doskonały” oraz osobiście zachęcam Koleżanki i Kolegów Nauczycieli, aby zainteresowali się bogatą sztuką kulinarną Polski.

Małgorzata PachuckaZespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na "Kucharza Doskonałego"

 

Tak się składa, że już w raju

ludzie jeść mieli we zwyczaju

I to zostało do dzisiaj w naturze

służąc kondycji, energii i skórze.

Nie chodzi tylko o to by zjeść.

Lecz jaka w kwestii

Tej mieści się treść…

Nim się spotkamy

na uczcie niebieskiej,

mogliśmy poznać dania – wprost królewskie!

Niczym sarmata każdy się zabawił i ucztę wielką podniebieniu sprawił.

I jak nam teraz znów jadać współcześnie?

Gdybyśmy zjadali prawie jednocześnie,

a to gęsinę, a to inne zwierzę wypełniające się treścią talerze?

Jak mam powrócić znowu do kapusty,

do słonych sosów i bigosów tłustych,

Gdy podniebienie ( prawie już książęce!)

Czeka na lepiej, smaczniej i więcej?!

Mając okazję na tym kursie gościć,

poznali dzięki Waszej uprzejmości,

różne potrawy, obyczaje, smaki.

Niczym Radziwłł jaki…

 

Urszula Kopińska, Zespoł Szkół Spożywczych w Zabrzu.

 

Projekt "Kucharz Doskonały" Dziedzictwo kulinarne w pracy nauczycieli szkół gastronomicznych stworzył wspaniałą okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami a teoretykami, ale także w gronie nauczycieli zawodu biorących udział w projekcie.
Uczestnicy projektu - wspaniali nauczyciele - z wielkim zaangażowaniem poznawali smaki i zapachy dawnej kuchni polskiej. Należy im się ogromny szacunek, iż z tak wielką pasją i gorliwością odkrywali techniki kulinarne minionych epok. Widoczna była chęć rozwijania siebie i swoich umiejętności.
Niezwylke ważna wśród nauczycieli jest świadomość, że żeby być dobrym nauczycielem sztuki kulinarnej trzeba się nieustannie kształcić w tej dziedzinie.
Ten w pełni profesjonalnie przygotowany projekt umożliwił nauczycielom rozwój ich wiedzy i umiejętności poprzez historyczną podróż do świata kuchni. Instytut Badań i Edukacji w sposób profesjonalny przeprowadził egzaminy, podczas których zauważalne było jak wiele korzyści projekt ten przyniósł nauczycielom. Z radością z posiadania nowych umiejętności i niepohamowanymi pokładami energii powrócili do swoich uczniów, aby teraz ich napełnić ogromem zdobytej wiedzy.

Mirosław Rynduch - Szef Kuchni w "Warmia Parku" w Pluskach